Novaflow to grawimetryczny dozownik oferujący różnych gałęziom przemysłu możliwość szybkiej produkcji przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej dokładności.

Novaflow wdrożył modułową konstrukcję dla całej gamy produktów. To wielopoziomowe podejście oferuje możliwość dostosowania Twoich potrzeb do budżetu, mając świadomość, że poziom zaawansowania i automatyzacji można łatwo rozszerzyć wraz z rozwojem firmy.

Podstawowe dane techniczne

  • Materiały podstawowe mogą być dostarczane w wiadrach, bębnach, różnych rozmiarach kontenerach lub pompowane bezpośrednio z istniejących zbiorników. Ręczne dodatki można również łatwo obsługiwać za pomocą oprogramowania dozującego Novaflow.
  • Konfiguracje konstrukcji można dostosować do dostępnej przestrzeni.
  • Wielkość maszyny jest ograniczona jedynie przez wielkość i dokładność wybranej skali.
  • Możliwa jest integracja z szeroką gamą dodatkowego sprzętu, w tym: drukarkami, automatycznymi przenośnikami rolkowymi, skanerami kodów kreskowych, mikserami, mieszadłami wrzecionowymi, maszynami do zamykania wieczek, etykieciarkami itp.
Korzyści płynące z wyboru Novaflow

I. Produkcja in-can redukuje etapy produkcji.

Koncepcja produkcji in-can jest przyjmowana przez wielu międzynarodowych producentów farb i jest uważana za istotną zmianę w sposobie wytwarzania serii farb. W przeszłości trend polegał na zrobieniu jednej dużej partii farby, przeprowadzeniu testów kontroli jakości itd., a następnie podzieleniu na mniejsze pojemniki gotowe do wysyłki. Dzięki szybkiej i powtarzalnej dokładności grawimetrycznych systemów dozujących można szybko i skutecznie dozować partie do gotowego pojemnika transportowego z dużą dokładnością. Wzrost wydajności może być ogromny, ponieważ wszystko odbywa się w jednym miejscu, a nie w wielu etapach.

II. Zredukowane zaangażowania siły roboczej

Poprzez automatyzację procesu dozowania siła robocza może zostać znacznie zredukowana. Zautomatyzowany dozownik wymaga tylko od operatora, aby wybrał żądaną partię z wcześniej zaplanowanego harmonogramu produkcji, umieścił pojemnik na wadze i nacisnął przycisk start. Dozownik przejmuje zadanie i poszczególne składniki są dodawane zgodnie z recepturą.

III. Dokładność dozowania.

Nasze autorskie oprogramowanie do dozowania zostało zaprojektowane tak, aby oferować najwyższy stopień dokładności w każdej partii. Osiąga się to poprzez integrację naszego zaawansowanego oprogramowania dozującego z wagami o wysokiej dokładności i naszymi opatentowanymi zaworami dozującymi.

IV. Mniejsza kontrola jakości

Każda partia produktu wytwarzanego przez Novaflow jest etykietowana. Etykieta wyraźnie wskazuje żądane wagi składników i faktyczną dokładność dozowania +/-, dzięki czemu wiesz dokładnie, co znalazło się w każdej partii. Dlatego przy wytwarzaniu wielu partii tego samego produktu wielu klientów przeprowadzi kontrolę jakości tylko pierwszej i ostatniej partii.

V. Skalowalne wielkości partii

Nasze systemy dozujące mogą być zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​szerokiej gamy rozmiarów wsadu bez utraty dokładności dozowania. Wielu naszych klientów wykorzystuje nasze systemy do produkcji partii od 1 do 3.000 kg za pomocą jednej głowicy dozującej. Dokładność dozowania może wynosić nawet +/- 0,1 grama.

VI. Zredukowane wymagania kalibracyjne w porównaniu z wolumetrycznymi

Jedną z głównych zalet procesu grawimetrycznego, w przeciwieństwie do systemów wolumetrycznych, jest fakt, że wymagania kalibracyjne są eliminowane, za wyjątkiem kalibracji w zwykłej skali. Dozowniki grawimetryczne ważą każdy składnik oddzielnie i rejestrują wszystkie dozowania. Ponadto oprogramowanie dozujące Novaflow ma tę zaletę, że posiada funkcję „samodzielnego uczenia się”. Mówiąc najprościej, systemy uczą się, aby stać się szybsze i bardziej precyzyjne w tym samym czasie, co zawsze poprawia wyniki.

VII. Eliminuje ludzkie błędy ważenia

Jest to znany fakt, że jeśli maszyny są prawidłowo skonfigurowane, przewyższają ludzi w szybkości i dokładności. Jednym z największych problemów z ręcznym procesem dozowania jest to, że w wielu przypadkach błędy ważenia pozostają niezauważone, dopóki produkt nie zostanie poddany kontroli jakości lub jest używany przez klienta. Ta kwestia kosztuje firmy czas i pieniądze. Oprogramowanie dozujące Novaflow zostało zaprojektowane do monitorowania siebie i raportowania każdego wyniku dozowania na etykiecie partii. Pozwala to na prosty i skuteczny audyt.

VIII. Interfejsy korporacyjne z istniejącymi systemami ERP i MRP

Jedną z głównych zalet Novaflow jest to, że piszemy i wspieramy własne oprogramowanie. Nasza filozofia pozwala nam opracowywać niestandardowe programy dla klientów. Jedną z najpopularniejszych metod działania naszych systemów jest tworzenie interfejsów z istniejącymi systemami ERP i MRP producentów. Nasze dozowniki otrzymują zamówienia na produkcję seryjną, które są inicjowane z pliku otrzymanego z systemu zewnętrznego.